Novinky a upozornění k Severské výzvě

24.1.2019 - doplnění k pravidlům!

Od dnešního dne přicházi v platnost povinnost nahrávat fotky vrcholů do dvou dnů od zdolání.

27. 11. 2018 - 20:16 - Doprovodné soutěže začínají + poznámka k vrcholům

Po měsíci od začátku Severské výzvy někteří z vás mají téměř tolik kopců, jak loňští vítězové na konci po 14 týdnech. WOW! Jistě zažíváte na kopcích i hodně super momentů. Tento týden vyhlašujeme první soutěž - NEJVTIPNĚJŠÍ FOTKA.

Soutěží se o opravdu parádní mačky NUPTSE EVO od partnera Severské výzvy Climbing Technology CZ

Do pondělí 3. 12. 2019 posílejte nejvtipnější fotku z vrcholů v dobré kvalitě (nebo ideálně upravenou přímo pro Facebook s širší stranou o rozlišení 2048 pixelů) na mail severskavyzva2018@seznam.cz - do předmětu uveďte "SV2018 - Vtipna fotka".

Možná jste ji už vyfotili anebo máte týden čas na její realizaci.

V úterý 4. 12. 2018 všechny fotky naráz zveřejníme zde na našem Facebooku a v pondělí 10. 12. 2018 vítěz nejoblíbenější fotky dostane super mačky, které se mu budou na ceste na vrcholy určitě hodit.

 

PODMÍNKY 

Podmínkou je pouze to, že "lajknete" naše facebookové stránky Montura AdventuresMonturashop a nyní také stránku partnera této soutěže Climbing Technology CZ

Nemusíte se aktivně účastnit Severské výzvy 2018. Na fotce však musí být soutěžní logo Severské výzvy soutěžních vrcholů.

Soutěží bude celkem 8!!! Soutěží se o mačky, lavinové lopaty, nesmeky, gimbály na mobil, oblečení od Montury atd.

Další témata na další blízké soutěže budou například "Nejromantičtější fotka", "Fotka s produktem Montura", "Západ nebo východ slunce".

Navrhněte další témata do komentářů :-)

 

VRCHOLY

A ještě malá, ale důležitá poznámka nakonec. Týká se to nahrávání vrcholů. V této soutěži se hraje fér a otevřeně. Prosíme  vás proto, abyste si takticky neschovávali již dosažené vrcholy "na později". Chápeme, že nejde hned každou fotku vždy rychle nahrát, ale udělejte tak vždy nejpozději do 5 dnů od dosažení vrcholu! Ke konci soutěže to bude do 2 dnů! A dále si vždy musíte jednak nahrát fotku z vrcholu a taky si daný vrchol musíte zaškrtnout a ULOŽIT v seznamu vrcholů. Jinak vrchol bez fotky a data nebude platný! 

Kdo si ke konci soutěže z "najednou" nahraje desítky starých vrcholů, nebudou mu uznány! Pokud jste tak zatím dělali, žádné strachy, tuto podmínku zveřejňujeme až nyní, žádné sankce doposud nehrozí. V klidu si do 05. 12. 2018 nahrajte všechny doposud dosažené vrcholy a další již přidávejte podle tohoto nového pravidla, tedy nejpozději do 5 dnů od dosažení.

Ještě jednou prosíme o transparentnost a fair play, a tím i o větší motivaci pro všechny :-) 

Hodně štěstí a nápadů, vidíme se zase na horách...


3. 11. 2018 - 02:45 - Upozornění a tipy k dosavadnímu průběhu soutěže.

Soutěž se hezky rozjíždí. Je zde několik věcí, které by měl každý z vás mít na paměti. 

1) Když přidáváte zdolané vrcholy, musíte na svůj profil nahrát fotku ve formátu JPG. Poté si musíte daný vrchol zaškrtnout i v seznamu vrcholů a kliknout na tlačítko Uložit dole pod seznamem! A zároveň doplňte datum a jméno vrcholu, bez toho není vrchol platný.

2) Zkontrolujte si, prosím, odkazy na své sociální sítě ve svých profilech. Mnoho z vás zadalo odkaz chybně a není funkční. Je třeba zadat odkaz ve správném plném formátu.

3) Na Facebooku si "lajkněte" stránku Montura Adventures a veškeré dotazy nejlépe a nejrychleji vyřešíte tam. Kdo chcete, napište krátkou nám tam zprávu s požadavkem a přidáme vás do hromadné komunikace pro soutěžící, kde se budeme moci domluvit na společné cesty na vrcholy, na setkání atd. Také zde vyřešíme jakýkoliv problém či dotazy. 

4) Kdo nemáte Facebook, byl vytvořen "Chat pro soutěžící" , kde se můžete na cokoliv zeptat, domluvit si lov vrcholů atd. 

5) Severskou výzvu letos vyhrají vrcholy. V případě že více lidí bude mít stejný počet vrcholů, rozhodne o pořadí či případné výhře nadmořská výška 5 nejvyšších vrcholů. Takže máknout si se vyplatí!! Pokud i to bude stejné, rozhodne až poté počet hlasů!

6) Na fotkách z vrcholů musí být jasně vidět soutěžící, jinak nemůžeme vrchol uznat. Fotka ruky s logem na vrcholu neni platná.

 

Mějte se super a těšíme se na setkání v horách... Petr


2. 11. 2018 - přidány nové vrcholy Severské výzvy 2018

Přidáno 50 nových, celou noc velmi pečlivě vybíraných zajímavých vrcholů do Severské výzvy  ;-) Spousta krásy. Lehké i těžké, v obou zemích. V Čechách jsou samozřejmě hory často nižší, ale na Slovensku jich je zase logicky mnohem více, a i tam jich je dostatek snadnějších. Stejně jako loni, aspiranti na vítězství budou na 100% cestovat a poznávat nová místa v obou zemích. A o tom by to mělo být především... 

eeee.jpg


31. 10. 2018 - Dokument o Severské výzvě 2017/8

Nový 11 minut dlouhý film o cestě vítězů prvního ročníku Severské výzvy si můžete pustit zde. Nové vrcholy do soutěže budou zveřejněny již zítra. Do konce soutěže dnes zbývají dlouhé 3 měsíce, soutěž se teprve rozjíždí, využijte nádherné a teplé počasí a vyběhněte nalehko co nejvíce kopců půjde :-) Držím palce. Petr


29. 10. 2018 - Dokument o Severské výzvě dnes na Facebooku

Pokud se Severské výzvy již účastníte, jistě vás bude zajímat, jak probíhal první ročník a jak se měli vítězové letos v březnu v Norsku. Akorát nyní uploadujeme 11 minut dlouhý filmový dokument na naši Facebook stránku 
 

ff.jpg

Doporučujeme vám si tuhle stránku lajknout, bude přes ní probíhat velká část komunikace. Na Facebooku rovněž tento týden vytvoříme událost a skupinu, abychom se mohli lépe vzájemně domlouvat na společných akcích, jako setkání na horách a společné výstupy na vrcholy. Od listopadu zorganizujeme několik takových setkání i my. Již dnes zhruba ve 21:40 zde bude na FB stránce Montura Adventures k vidění právě zmiňované video - odkaz ZDE


22. 10. 2018 - Severská výzva odstartovala, jdeme naplno do toho!!!

V sobotu na námi podporovaných závodech Zapomenuté hory 2018 získalo 730 lidí automaticky první vrcholy Severské výzvy. Trasy totiž probíhaly přes až 4 soutěžní vrcholy nádherných Rychlebských hor. Jak je ale vidět, nelenili ani mnozí jiní!! 8 vrcholů za 2 dny od nového soutěžících Adama Jirouše , uff, tomu se říká raketový start! Inu dobrá taktika je vedle dobré kondice a odhodlání velká součást možného úspěchu! ;-) Tak jen tak dále, soutěž teprve pomalinku začíná, i my do toho začneme tento týden pořádně šlapat! :-) Těšíme se na setkávání se s vámi v následujících více než 3 měsících na vrcholech!!!  Petr 

830.jpg

Vítězové Severské výzvy 2017 v březnu 2018 užasle pozorují to neskutečné severské divadlo...


18. 10. 2018 - Můžete si založit profil pro 2. ročník Severské výzvy!

Druhý ročník naší soutěže začne v sobotu 20. 10. 2018. Svůj nový profil si už nyní můžete založit ZDE. V pátek 19. 10. 2018 večer zde zveřejníme NOVÉ LOGO soutěže pro tento rok - podrobnosti viz Pravidla. Vytiskněte si ho nebo uložte do telefonu a už od této soboty můžete využít teplý podzim a začít sbírat vrcholy. Seznam vrcholů zůstává stejný jako loni, plus do konce října přidáme dalších cca 50 vrcholů. Zatím pracujte s loňským seznamem. 

19. 10. 2018 večer rovněž resetujeme všechny případné dosavadní hlasy. Nesdílej svůj profil zatím se svými fanoušky, udělej to poprvé až po půlnoci z 19. na 20. 10. 2018!!! Ať máte všichni stejné startovací podmínky ;-)


21. 9. 2018 - zveřejněny pravidla nového ročníku Severské výzvy

Druhý ročník naší soutěže doznal několika podstatných změn. Přečtěte si nová pravidla


ROČNÍK 2017


vitezove.jpg

1. 2. 2018 - 00:27 - VÍTĚZOVÉ SEVERSKÉ VÝZVY 2017

První ročník naší nové soutěže před pár minutami skončil.

Vítězové podle výsledného koeficientu, tedy aritmetického průměru výsledků v jednotlivých disciplínách, tedy ve hlasování a v získávání vrcholů.

1 místo - Peter Ceniga - 1,5
2 místo - Tomáš Sikora - 2,5
3 místo - Andrej Zelník - 3,5
4 místo - Mária Adamcová - 5

Spolu s našimi partnery v této soutěží, s výrobcem špičkových karbonových freeride a skialp lyží Forest Skis vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za skvělé výkony a zážitky. Vítěze budeme v průběhu 1, 2. 2018 informovat o dalším postupu.

Pro případné protesty či jiné podněty ohledně případných chybných vrcholů soutěžících si ponecháváme prostor do zítra do 12 hodin, i když žádné zásadní změny nečekáme.

Závěrečnou rekapitulaci, statistiky, překvapení a další informace také během zítřejšího večera.

Horám zdar!!


31. 1. 2018 - 19:30 - SEVERSKÁ VÝZVA 2017 - Poslední 4,5 hodiny!!!

Naše více než tříměsíční soutěž za pár hodin končí, vítězové se již začínají více než rýsovat, ale stále je třeba počkat na to, kdo jaké si jaké vrcholy nechal ke zveřejnění až na poslední chvíli.

Hlavně v ženské kategorii je to boj na ostří nože do konce. Česká soutěžící Kateřina Najmanová dnes zapsala nové vrcholy a na snad celé slovenské Oravě jsme dnes na sítích zaznamenali doslova kampaň za místní Marii Adamcovou, která je podle všeho snad ještě stále někde v horách v honbě za posledními vrcholy. Držíme palce všem zúčastněným, a fanoušci hlasujte za své favority!!!

Pokud ještě někomu chybí zapsat vrcholy, udělejte ta, prosím, co nejrychleji, aby se v případě jakéhokoliv problému vše dalo do půlnoci vyřešit. V případě jakéhokoliv dotazu, neváhejte nás kontaktovat.

Po uzavření hlasovaní a sbírání vrcholů budou vyhlášeny předběžné výsledky, a po překontrolování všech fotek z vrcholů budou nejpozději do zítřejšího dopoledne i potvrzeny. V případě že má někdo jakýkoliv protest ohledně vrcholů svého soupeře, kontaktujte nás nejpozději do zítřejšího dopoledne.

Pěkný večer zatím, pevné nervy a hlavně... je to jenom hra, první z mnoha ještě zajímavějších :)


30. 1. 2018 - SEVERSKÁ VÝZVA 2017 - INFO K UKONČENÍ

 

Do konce soutěže Severská výzva zbývá 27 hodin a 30 minut. Zítra, ve středu 31. 1. se s úderem půlnoci přestanou počítat hlasy, a budou započítány do té doby získané vrcholy.

Pozor, vrcholy musí být popsány a musí jednoznačně určovat dané místo. Budeme to kontrolovat a určitě to budou u vítězů kontrolovat i desítky dalších soutěžící či fanoušků. Věříme, že jste všechny vrcholy získali fér, ovšem teoreticky, pro případné otazníky či podněty ze strany ostatních soutěžících, připravte si i originály fotek ve vyšším rozlišení či další fotky z daného vrcholu. A také své vrcholy nezapomeňte v galerii na svém soutěžním profilu i přesně popsat!

V obou kategoriích, tedy v hlasování a ve vrcholech, bude určeno pořadí. Tato pořadí se poté sečtou a podle aritmetického průměru se určí vítězové. Tzn. že když se například někdo umístí na 3. místě v hlasování a na 9 místě ve vrcholech, jeho výsledné číslo bude 6 (3 + 9 = 12 / 2 = 6).
Vítězové budou ti z vás s nejnižším výsledným číslem s tím, že vždy musí být ve výsledné čtveřici vítězů minimálně jeden muž nebo jedna žena. Když tedy první 4 místa obsadí 4 muži nebo 4 ženy, vyhrávají pouze první 3 daného pohlaví, plus první nejúspěšnější opačného pohlaví.

V případě shodného výsledného čísla, vítězí ten s vyšším počtem vrcholů.

Vrcholy musí být rovněž zapsány do půlnoci! Nenechávejte to na poslední chvíli, aby se předešlo případnému technickému problému.

Nevíme to jistě, ale předpokládáme, že někteří soutěžící jistě taktizují ohledně vrcholů, a mnoho dosud získaných vrcholů budou nahrávat až zítra, aby zmátli soupeře. To je v pořádku a v rámci pravidel, ale začněte, prosím, s nahráváním a popisem vrcholů dostatečně včas před půlnocí!!! Celý zítřejší večer budeme k dispozici, kdyby byl jakýkoliv technický problém s fotkami nebo vrcholy, ozvěte se nám!

Hodně štěstí i pevných nervů pro ty, kterých se případné vítězství nejvíce týká... :-)


 

22. 1. 2018 - Nový článek o soutěži a o cestě na Sever samotné13a.jpg

9. 1. 2018 - Průběžné pořadí 3 týdny před koncem soutěže

Do konce soutěže zbývají zhruba 3 týdny. Zde Vám přinášíme orientační průběžné pořadí na prvních místech ke dni 8. 1. 2018. V pravidlech soutěže je jasně dáno, že vyhrají 4 vítězové, vždy však minimálně jedna žena nebo jeden muž.

Na sever by k tomuto datu s námi tedy odletěli Tomáš Sikora, Peter Ceniga, Martin Bujňák a Mária Adamcová. Pořadí se ještě může výrazně změnit, přejeme hodně sil, fanoušků a hlavně norské LYKKE TILL!!! :-)

severska-vyzva-poradi-k-8-1-2018.png


23. 11. 2017 - Fotosoutěž - listopad - hlasuj o nejlepší fotku z vrcholu

Včera, 22. 11. 2017, bylo uzavřeno první kolo doprovodné fotosoutěže, do které jste někteří z vás posílali fotky z dosud zdolaných vrcholů. Dnes, 23. 11. 2017 byly poslané fotky naráz zveřejněny v nové galerii na Facebooku Montura Adventures

Jde o fotky za první měsíc, uzávěrka byla 22. 11. 2017. Fotka, která získá nejvyšší počet pozitivních lajků, získává tento měsíc věcnou cenu od Monturashop

Pozitivními lajky se myslí:

1) Palec nahoru (To se mi líbí)
2) Srdce (Super)
3) Udivený ksicht (Paráda)

Všechny mají stejnou váhu, pouze v případě stejného počtu bude rozhodovat jejich váha (viz. pořadí)

Hlasovat se může do půlnoci 30. 11. 2017. Posílejte i nadále soutěžní fotky do dalšího kola/měsíce, uzavírka je 22. 12. 2017, vystaveny budou 23. 12. 2017, hlasovat se bude do 31. 12. 2017. V měsíci lednu obdobně.

Posílej fotky v co nejvyšší kvalitě a rozlišení na: severskavyzva2017@seznam.cz

Buďte kreativní ;-)


 

8. 11. 2017 - Informace k vrcholům, fotosoutěži a novému dělení galerií

Vrcholy
Dneš jsme na žádost KRNAP a CHKO Beskydy vyměnli dva vrcholy. Krkonošský vrchol Kamenec byl ze soutěže vyňat a přidán byl pěkný vrchol s vyhlídkou Šeřín. V Beskydech byla odstraněna Kněhyně a nahrazena nedalekým Čertovým mlýnem. Ti z vás, kdo jste již původní vrcholy navštívili, tak se vám samozřejmě počítají, žadný strach. V seznamu již navštívených vrcholů se změnil název na nový vrchol, v galerii ponechte původní fotku. Ostatní ode dneška, prosím, volte vrcholy nové. Děkujeme. Dále jsme do seznamu přidali vrchol Salatín v Nízkých Tatrách.

Fotosoutěž
fotky do listopadového kola soutěže prosím posílejte v co nejlepším rozlišení na severskavyzva2017@seznam.cz

Galerie
nově si nahrávejte fotky z vrcholů a osobní fotky do dvou od sebe oddělených galerií. Ke každé fotce vrcholu přidejte minimálně datum a a název vrcholu, případně i nějaký krátký popis. Jeden vrchol = jedna fotka! Doplňte si, prosím, i popisky u již vložených fotek vrcholů. Děkujeme :-)


2. 11. 2017 - Nová fotosoutěž

Rádi se podíváme, na které vrcholy se Ti právě podařilo vylézt. Pokud se chceš podělit s ostatními, zároveň se tím zviditelnit a "nahnat" další hlasy, nahrej své fotky z vrcholů na náš Facebook.

Nejkrásnější fotky každý měsíc odměníme něčím užitečným od Montury na hory. Kreativitě se meze nekladou (v mezích publikovatelnosti :-P), čím zajímavější foto, tím větší šance na výhru, a zároveň i větší šance na získání nových fanoušků, kteří za Tebe budou hlasovat v hlavní soutěži o Norsko. Pořád však platí základní pravidlo, že na fotce musíš být ty, dobře identifikovatelný vrchol a viditelné logo naší soutěže.

Pokud nemáš Facebook, posílej fotky v co nejvyšší kvalitě a rozlišení na: severskavyzva2017@seznam.cz


2. 11. 2017 - Nahrávání fotek - informace + řešení problémů

Proto, abys mohl soutěžit, musíš se ostatním trochu ukázat, aby pro Tebe mohli hlasovat. Je třeba nahrát:

  1. profilovou fotku
  2. libovolné osobní fotky -maximálně 20, dbej na kvalitu
  3. fotky z dosažených vrcholů - samozřejmě s logem soutěže a Tebou na nich. To pro kontrolu, že jsi na vrcholu skutečně byl/a v době konání soutěže. Detaily viz Pravidla

Vždy si uchovávej originální foto soubor v plném rozlišení, to pro případ že z nahrané fotky nebude zcela jasné, kde jsi. Například, když nebudou čitelné názvy na turistických cedulích atd.

Nejde ti nahrát fotka?
Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, jeho nové verze mají nově ve výchozím nastavení vypnutý Adobe Flash. Ten je pro nahrávání fotek nezbytný a je třeba jej zapnout. Je to velmi jednoduché.

Zapnutí Adobe flash
Klikni na ikonku s pismenken "i" ve stavovém rádku, vlevo od "www". Tam u ikonky FLASH zvol "Povolit vždy na tomto webu". Grafický návod


31. 10. 2017 - Aktualizace

Pokud chceš soutěžit, vyplň si svůj profil! Prázdné profily bez fotky a bez jakýchkoliv údajů budou do 2 dnů smazány. Zapoj se, prosím, až si tím budeš skutečně jist :-) VRCHOLY - Označuj si pouze vrcholy, na kterých jsi skutečně byl/a po dobu konání soutěže. To potvrdíš vložením fotografie z daného vrcholu s logem soutěže do své galerie! Bez této fotky vrchol není platný! Samozřejmě také neplatí vrcholy na kterých jsi byl v minulosti, před soutěží a bez loga soutěže.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 7181x, dnes 8x