Novinky a upozornění k Severské výzvě

1. 2. 2018 - 00:27 - VÍTĚZOVÉ SEVERSKÉ VÝZVY 2017

První ročník naší nové soutěže před pár minutami skončil.

Vítězové podle výsledného koeficientu, tedy aritmetického průměru výsledků v jednotlivých disciplínách, tedy ve hlasování a v získávání vrcholů.

1 místo - Peter Ceniga - 1,5
2 místo - Tomáš Sikora - 2,5
3 místo - Andrej Zelník - 3,5
4 místo - Mária Adamcová - 5

Spolu s našimi partnery v této soutěží, s výrobcem špičkových karbonových freeride a skialp lyží Forest Skis vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za skvělé výkony a zážitky. Vítěze budeme v průběhu 1, 2. 2018 informovat o dalším postupu.

Pro případné protesty či jiné podněty ohledně případných chybných vrcholů soutěžících si ponecháváme prostor do zítra do 12 hodin, i když žádné zásadní změny nečekáme.

Závěrečnou rekapitulaci, statistiky, překvapení a další informace také během zítřejšího večera.

Horám zdar!!


31. 1. 2018 - 19:30 - SEVERSKÁ VÝZVA 2017 - Poslední 4,5 hodiny!!!

Naše více než tříměsíční soutěž za pár hodin končí, vítězové se již začínají více než rýsovat, ale stále je třeba počkat na to, kdo jaké si jaké vrcholy nechal ke zveřejnění až na poslední chvíli.

Hlavně v ženské kategorii je to boj na ostří nože do konce. Česká soutěžící Kateřina Najmanová dnes zapsala nové vrcholy a na snad celé slovenské Oravě jsme dnes na sítích zaznamenali doslova kampaň za místní Marii Adamcovou, která je podle všeho snad ještě stále někde v horách v honbě za posledními vrcholy. Držíme palce všem zúčastněným, a fanoušci hlasujte za své favority!!!

Pokud ještě někomu chybí zapsat vrcholy, udělejte ta, prosím, co nejrychleji, aby se v případě jakéhokoliv problému vše dalo do půlnoci vyřešit. V případě jakéhokoliv dotazu, neváhejte nás kontaktovat.

Po uzavření hlasovaní a sbírání vrcholů budou vyhlášeny předběžné výsledky, a po překontrolování všech fotek z vrcholů budou nejpozději do zítřejšího dopoledne i potvrzeny. V případě že má někdo jakýkoliv protest ohledně vrcholů svého soupeře, kontaktujte nás nejpozději do zítřejšího dopoledne.

Pěkný večer zatím, pevné nervy a hlavně... je to jenom hra, první z mnoha ještě zajímavějších :)


30. 1. 2018 - SEVERSKÁ VÝZVA 2017 - INFO K UKONČENÍ

Do konce soutěže Severská výzva zbývá 27 hodin a 30 minut. Zítra, ve středu 31. 1. se s úderem půlnoci přestanou počítat hlasy, a budou započítány do té doby získané vrcholy.

Pozor, vrcholy musí být popsány a musí jednoznačně určovat dané místo. Budeme to kontrolovat a určitě to budou u vítězů kontrolovat i desítky dalších soutěžící či fanoušků. Věříme, že jste všechny vrcholy získali fér, ovšem teoreticky, pro případné otazníky či podněty ze strany ostatních soutěžících, připravte si i originály fotek ve vyšším rozlišení či další fotky z daného vrcholu. A také své vrcholy nezapomeňte v galerii na svém soutěžním profilu i přesně popsat!

V obou kategoriích, tedy v hlasování a ve vrcholech, bude určeno pořadí. Tato pořadí se poté sečtou a podle aritmetického průměru se určí vítězové. Tzn. že když se například někdo umístí na 3. místě v hlasování a na 9 místě ve vrcholech, jeho výsledné číslo bude 6 (3 + 9 = 12 / 2 = 6).
Vítězové budou ti z vás s nejnižším výsledným číslem s tím, že vždy musí být ve výsledné čtveřici vítězů minimálně jeden muž nebo jedna žena. Když tedy první 4 místa obsadí 4 muži nebo 4 ženy, vyhrávají pouze první 3 daného pohlaví, plus první nejúspěšnější opačného pohlaví.

V případě shodného výsledného čísla, vítězí ten s vyšším počtem vrcholů.

Vrcholy musí být rovněž zapsány do půlnoci! Nenechávejte to na poslední chvíli, aby se předešlo případnému technickému problému.

Nevíme to jistě, ale předpokládáme, že někteří soutěžící jistě taktizují ohledně vrcholů, a mnoho dosud získaných vrcholů budou nahrávat až zítra, aby zmátli soupeře. To je v pořádku a v rámci pravidel, ale začněte, prosím, s nahráváním a popisem vrcholů dostatečně včas před půlnocí!!! Celý zítřejší večer budeme k dispozici, kdyby byl jakýkoliv technický problém s fotkami nebo vrcholy, ozvěte se nám!

Hodně štěstí i pevných nervů pro ty, kterých se případné vítězství nejvíce týká... :-)


22. 1. 2018 - Nový článek o soutěži a o cestě na Sever samotné



13a.jpg

9. 1. 2018 - Průběžné pořadí 3 týdny před koncem soutěže

Do konce soutěže zbývají zhruba 3 týdny. Zde Vám přinášíme orientační průběžné pořadí na prvních místech ke dni 8. 1. 2018. V pravidlech soutěže je jasně dáno, že vyhrají 4 vítězové, vždy však minimálně jedna žena nebo jeden muž.

Na sever by k tomuto datu s námi tedy odletěli Tomáš Sikora, Peter Ceniga, Martin Bujňák a Mária Adamcová. Pořadí se ještě může výrazně změnit, přejeme hodně sil, fanoušků a hlavně norské LYKKE TILL!!! :-)

severska-vyzva-poradi-k-8-1-2018.png


23. 11. 2017 - Fotosoutěž - listopad - hlasuj o nejlepší fotku z vrcholu

Včera, 22. 11. 2017, bylo uzavřeno první kolo doprovodné fotosoutěže, do které jste někteří z vás posílali fotky z dosud zdolaných vrcholů. Dnes, 23. 11. 2017 byly poslané fotky naráz zveřejněny v nové galerii na Facebooku Montura Adventures

Jde o fotky za první měsíc, uzávěrka byla 22. 11. 2017. Fotka, která získá nejvyšší počet pozitivních lajků, získává tento měsíc věcnou cenu od Monturashop

Pozitivními lajky se myslí:

1) Palec nahoru (To se mi líbí)
2) Srdce (Super)
3) Udivený ksicht (Paráda)

Všechny mají stejnou váhu, pouze v případě stejného počtu bude rozhodovat jejich váha (viz. pořadí)

Hlasovat se může do půlnoci 30. 11. 2017. Posílejte i nadále soutěžní fotky do dalšího kola/měsíce, uzavírka je 22. 12. 2017, vystaveny budou 23. 12. 2017, hlasovat se bude do 31. 12. 2017. V měsíci lednu obdobně.

Posílej fotky v co nejvyšší kvalitě a rozlišení na: severskavyzva2017@seznam.cz

Buďte kreativní ;-)


8. 11. 2017 - Informace k vrcholům, fotosoutěži a novému dělení galerií

Vrcholy
Dneš jsme na žádost KRNAP a CHKO Beskydy vyměnli dva vrcholy. Krkonošský vrchol Kamenec byl ze soutěže vyňat a přidán byl pěkný vrchol s vyhlídkou Šeřín. V Beskydech byla odstraněna Kněhyně a nahrazena nedalekým Čertovým mlýnem. Ti z vás, kdo jste již původní vrcholy navštívili, tak se vám samozřejmě počítají, žadný strach. V seznamu již navštívených vrcholů se změnil název na nový vrchol, v galerii ponechte původní fotku. Ostatní ode dneška, prosím, volte vrcholy nové. Děkujeme. Dále jsme do seznamu přidali vrchol Salatín v Nízkých Tatrách.

Fotosoutěž
fotky do listopadového kola soutěže prosím posílejte v co nejlepším rozlišení na severskavyzva2017@seznam.cz

Galerie
nově si nahrávejte fotky z vrcholů a osobní fotky do dvou od sebe oddělených galerií. Ke každé fotce vrcholu přidejte minimálně datum a a název vrcholu, případně i nějaký krátký popis. Jeden vrchol = jedna fotka! Doplňte si, prosím, i popisky u již vložených fotek vrcholů. Děkujeme :-)


2. 11. 2017 - Nová fotosoutěž

Rádi se podíváme, na které vrcholy se Ti právě podařilo vylézt. Pokud se chceš podělit s ostatními, zároveň se tím zviditelnit a "nahnat" další hlasy, nahrej své fotky z vrcholů na náš Facebook.

Nejkrásnější fotky každý měsíc odměníme něčím užitečným od Montury na hory. Kreativitě se meze nekladou (v mezích publikovatelnosti :-P), čím zajímavější foto, tím větší šance na výhru, a zároveň i větší šance na získání nových fanoušků, kteří za Tebe budou hlasovat v hlavní soutěži o Norsko. Pořád však platí základní pravidlo, že na fotce musíš být ty, dobře identifikovatelný vrchol a viditelné logo naší soutěže.

Pokud nemáš Facebook, posílej fotky v co nejvyšší kvalitě a rozlišení na: severskavyzva2017@seznam.cz


2. 11. 2017 - Nahrávání fotek - informace + řešení problémů

Proto, abys mohl soutěžit, musíš se ostatním trochu ukázat, aby pro Tebe mohli hlasovat. Je třeba nahrát:

  1. profilovou fotku
  2. libovolné osobní fotky -maximálně 20, dbej na kvalitu
  3. fotky z dosažených vrcholů - samozřejmě s logem soutěže a Tebou na nich. To pro kontrolu, že jsi na vrcholu skutečně byl/a v době konání soutěže. Detaily viz Pravidla

Vždy si uchovávej originální foto soubor v plném rozlišení, to pro případ že z nahrané fotky nebude zcela jasné, kde jsi. Například, když nebudou čitelné názvy na turistických cedulích atd.

Nejde ti nahrát fotka?
Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, jeho nové verze mají nově ve výchozím nastavení vypnutý Adobe Flash. Ten je pro nahrávání fotek nezbytný a je třeba jej zapnout. Je to velmi jednoduché.

Zapnutí Adobe flash
Klikni na ikonku s pismenken "i" ve stavovém rádku, vlevo od "www". Tam u ikonky FLASH zvol "Povolit vždy na tomto webu". Grafický návod


31. 10. 2017 - Aktualizace

Pokud chceš soutěžit, vyplň si svůj profil! Prázdné profily bez fotky a bez jakýchkoliv údajů budou do 2 dnů smazány. Zapoj se, prosím, až si tím budeš skutečně jist :-) VRCHOLY - Označuj si pouze vrcholy, na kterých jsi skutečně byl/a po dobu konání soutěže. To potvrdíš vložením fotografie z daného vrcholu s logem soutěže do své galerie! Bez této fotky vrchol není platný! Samozřejmě také neplatí vrcholy na kterých jsi byl v minulosti, před soutěží a bez loga soutěže.

arrow_circle_double smiley ui_scroll_pane_both info180 Chat
Tomáš Sikora Ahoj, nechystá se tento víkend někdo na kopce do Jeseníků nebo Rychleb?
9. 11. 2017, 14:27
Petr Pavlíček ZprávaVíkend v Západních Tatrách byl super, dali jsme centralni zlab na Salatin, chodit se dalo vsude nad 1250m
8. 11. 2017, 11:59
RadekJméno Přímej odkaz, kterejs měl v prezentaci na přednášce, nefunguje
7. 11. 2017, 19:59
Jiří Hoško Doporucení kam v Tatrách na skialpy? Kde se už teď dá?
5. 11. 2017, 11:41
Martin Bujňák Ahoj, akurat som prišiel z Choča. Sneh tam už viac menej nieje, plnohodnotne sa da zalyžovať len v Tatrach.
2. 11. 2017, 18:36
Petr Pavlíček Kdo se chystá o víkendu někam na kopce na Liptove? Pokud ještě první sníh vydrží, skilapy to jistí
2. 11. 2017, 15:16
250
Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 3283x, dnes 1x