O nás

Montura je italská společnost zaměřující se na technické oblečení a boty pro řadu sportů a outdoorových aktivit na horách. My jsme zastoupení Montury pro Čechy, Slovensko a Polsko.


Vyrábíme v Evropě

Montura existuje už téměř dvacet let a zaměstnává okolo 1000 lidí. Na rozdíl od ostatních firem v tomto odvětví, Montura vlastní přímo svá centra (výzkumné a vývojové) v Itálii, stejně jako výrobní závody se sídlem v Moldavsku. Všechny produkty jsou tak „vyrobeny v Evropě“ vlastními zaměstnanci s rozsáhlými zkušenostmi v oboru.

Moldavská továrna je přesnou kopií těch italských, jak co se týče strojů a zařízení, tak také z etického hlediska. Se všemi zaměstnanci je stejně zacházeno a mají stejné pracovní podmínky a bezpečnostní normy.


Searching a new way

Neboli Najdi si svou cestu, to je idea Montury.

Průzkum, Dobrodružství, Cesta: lidstvo vždy hledalo nové horizonty, nové výrazy, nové způsoby života, nové zkušenosti. A v těchto dimenzích nacházíme i Monturu, která zpřístupňuje nové trasy, utváří nové cesty, pro ty, kteří neustále hledají. Montura se snaží dívat za hranice, hledá nová řešení

Nejen z těchto důvodů se Montura zapojuje do projektů se sportovci z různých sportů: horolezci, ski-horolezci, horolezců, běžci ve vysokých nadmořských výškách... Podporuje potřeby a touhy mužů a žen, pro něž jsou hory způsobem života, pro něž jsou jejich sny hnacím motorem.


Podporujeme

Adam Ondra

Jedním z hlavních atletů ve stáji Montury je velmi dobře známý Adam Ondra, historicky i současně nejlepší lezec planety. Adam se narodil do lezecké rodiny v Brně. Díky rodičům se pohyboval ve skalách už od dětství. Už ve svých 3 letech udělal své první lezecké kroky. Brzy byl Adamův talent zřejmý a díky podpoře rodičů se mohl maximálně rozvinout. Už ve dvanácti letech se zařadil mezi nejlepší světové lezce.

Adam neleze jen na umělých stěnách a přírodních skalách, ale táhne ho to i k sportovnímu lezení v horách a k zdolávání „bigwallů“. Už ve svém nízkém věku se může chlubit mnoha kvalitními přelezy jako Hotel Supramonte na Sardinii nebo prvovýstup všech délek Tough Enough na Karambony na Madagaskaru. Loni vylezl bez návratu na zem mnoho délkovou cestu Dawn Wall na masivu El Capitan v Yosemitském národním parku.

Téměř dvouhodinový dokumentární film Čarodějův učeň z produkce Petra Pavlíčka a Montury vás provede jeho cestou na vrchol. Další pokračování filmu vzniklo v roce 2014 pod názvem Change, reportáž o tom, jak Adam přelézá jednu z nejtěžších cest Change v obří norské jeskyni ve Flatangeru.

Adam Ondra spolutvůrcem oblečení Change
„Change“ (Změna) je mimo jiné kolekce oblečení, kterou vytvořila Montura díky spojení dvou mimořádných zkušeností: lezeckých dobrodružství Adama Ondry ve spojení s designem a technologií značky Montura. Italové se mohou pyšnit dlouholetou tradicí používání svých zdrojů a vědomostí, aby vytvářeli stále více a více inovativní, vysoce funkční oblečení. A díky této tradici a zkušenostem i Adamovým radám vznikla nová, perfektní kolekce pohodlného a praktického oblečení pro bouldering, s mnoha užitečnými detaily.

Legendární lezec Manolo

Maurizio Zanolla, známý spíš jako „Manolo“, je jedním z pionýrů moderního lezení na italských skalách a lezení ho provází celý život. Pracuje jako horský vůdce a lezecký instruktor. Jeho prvovýstup cestou Supermattita na západní stěnu Saas Maor v dolomitském masivu Pala se stal legendárním. Všechny jeho prvovýstupy jsou charakteristické extrémní fyzickou náročností a byly od té doby jen zřídka zopakovány.

Skialpinistka Laetitia Roux

Narodila se ve Francii a dodnes žije mezi horami a jezery. Její rodiče ji předali vášeň pro sport a respekt k přírodě. Už ve dvou letech dostala své první lyže a její zápal pro sport ještě vzrostl. Chodila na sportovní střední školu, která ji umožňovala věnovat se závodnímu lyžování. Nedlouho poté našla svou cestu ke skialpinismu a začala po ní stoupat. Dělá ji obrovskou radost, když může svou vášeň s kýmkoliv sdílet.


Každý produkt Montury je navržen a utvářen tak, aby byl funkční na horách, ať už při treku nebo ve skalních stěnách. Kapsa, šev nebo speciální textilie - každý detail je klíčem k dokonalému celku. Montura spolupracuje s dodavateli s certifikací Bluesign®, které respektují velmi přísné ekotoxikologické specifikace

Oblečení pro hasiče

Workframe, divize Montury, vyvíjí a vyrábí speciální oděvy určené hasičům, Alpstation – svět této značky. Montura také založila maloobchodní řetězec mono-brandových prodejen nazývaných Alpstations. Podobných obchodů Montury je dnes více než 30, po celé Itálii, Rakousku, Německu, Francii a na Dálném východě. Tyto vlajkové prodejny představují „mikrokosmos“ Montury., jejího ducha i úctu k přírodě a k horám. Zde najdete oblečení a technické vybavení pro všechny horské sporty.

Obchody mají často konferenční místnost, která slouží jako místo setkávání pro všechny horských nadšenců. V Alpstations se často konají promítání konference, vzdělávací programy za účasti osobností horských sportů. Kromě toho, Alpstations organizují outdoorové aktivity a výlety s alpskými instruktory a horskými průvodci.

Podpora nepálské školy

Montura podporuje mnoho kulturních akcí a kampaní pro sociální projekty, a je hlavním dárcem školy Rarahil Memorial v nepálském Kirtipuru. Vzdělávají se tam děti ve věku 4 až 19 let a Montura poskytuje ubytovací zařízení pro některé z nich.

Vlastní nakladatelství

Aby toho všeho nebylo málo, Montura má také své nakladatelství - Montura Editing. Během posledních deseti let zveřejnila Montura publikovala několik knih týkajících se hor, outdoorových aktivit a fotoknih, a kromě toho se podílela na produkci filmů a dokumentů, podporujících mladé nadějné filmové režiséry. Někteří získali mezinárodní uznání - "Io sono Li. Montura je však mnohem více než jen oblečení. Této italské značce jde především o komunikaci, přinášení nových pohledů na svět a o hledaní nových cest...

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 1514x, dnes 4x
0.0 0Hodnocení

Montura > Související

Prodejci

Kontakt