Postřehy Severské výzvy

16. 10. 2017 večer sedím za pc a pozerám čo nové, zrazu mi do očí padla súťaž o týždenný skialpinizmus do Nórsku, čo je v podstate môj sen. Na ďalší deň som sa chystal aj tak do hôr na menší tréning, spojím príjemné z užitočným, hneď som tlačil logo a ide sa na to, od prvého do posledného dňa.

Študoval som pravidlá a táto súťaž ma zaujala hlavne z toho hľadiska že bola iná ako ostatné, nešlo len o zbieranie hlasov na internete, sociálnych sieťach a podobne ale súťažiaci musí aj fyzicky preto niečo spraviť, venovať tomu čas, ísť do hôr, zapotiť sa. Zdalo sa mi to ako stvorené pre mňa, keďže milujem hory, lyžovanie a skialpinizmus.

Postřehy ze Severské výzvy


Začal som hneď prvý deň súťaže na Salatine v Západných Tatrách,a skončil posledný deň na Kľaku vo Veľkej Fatre. Snažil som sa chodiť vždy keď som mal voľno, pomedzi robotu a ostatné aktivity. Nebolo to jednoduché, keď som mal čas tak väčšinou bola hmla, pršalo, fučalo, snežilo, neboli najlepšie podmienky, ale tak počasie si nevyberáme, vyberáme si iba oblečenie, a ja som sa vybral a boli momenty keď som si vravel že strácam zdravý rozum, či to stojí zato, ale keď som už tu tak to dobojujem až na vrchol, aj keď 5x som sa otočil pre zlé podmienky. Na druhej strane našlo sa aj pekné počasie a vtedy som si to užíval najviac. Väčšinu vrcholov som pochodil sám, ale keď som už niekoho zohnal tak to stálo za to, prespávanie v aute...

Postřehy ze Severské výzvy


Aj keď nebol „vrchol ako vrchol" boli tam zaradené náročné, ale aj menej náročné vrcholy, na niektorý bol deň akurát, a inde sa dalo spraviť aj 5 vrcholov za deň, možno by stálo za to obodovať vrchol aj podľa náročnosti.


Celkovo súťaž hodnotím pozitívne, aj keď som sa nedostal do Nórska. Nebudem tvrdiť že ma to nemrzí, na druhej strane som si to celkom užíval a spoznal vrcholy na ktoré by som možno ani nešiel. Bral som to ako výzvu a tréning, malá štatistika koľko mi to trvalo a koľko km som nabehal (spolu: 51 vrcholov, 98,7 hodiny, 631km/beh, skialp, 45475 výškových metrov)
Ďakujem a teším sa na pokračovanie súťaže, ahojte :)

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 1773x, dnes 3x
4.5 2Hodnocení